Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plemena křečků

Křečík džungarský:  Tento křečík  je společenský,žije ve skupinách.Na zádech má hnědý pruh,jinak je šedý.Má černé velké oči,jako knoflíky.Je společenský,když se množí,sameček může zůstat na trvalo u samičky.Počet mládat ve vrhu je cca 3-7 křečíků.Doporučuje se chovat dva křečíky,nikoli jen jednoho.

křečík cambellův:  U tohoto křečíka se vyskytují širší barevné mutace,např. flekatá,hnědá,bílá.Všichni křečíci cambellovi (co jsem měla) mi zemřeli na ošklivý zvětšující se nádor pod okem.Ovšem toto vím pouze z vlastní skušenosti,není to pravidlem.Tito křečíci jdou agresivnější,ale i tak je chovejte ve skupinách.Na chovetele si nezvyknou tak jako např. křečíci džungarští.

křečík roborowský:  tento druh křečíka je nejmenší na světě.Na zádech má šedý pruh,jinak je většinou bílý.Je to křečík spíše na pozorování,ne na mazlení.Nedoporučuji ani dětem,které nemají odhadnutí,jak moc mají zmáčknout.Je to zvíře velmi plaché,ale když si na vás zvykne,dá se i ponosit.Jsou společensčí,chovejte ve skupině minimálně po 2 jedincích.

křeček syrský: Tento křeček je poměrně velký.Existujou mnohé mutace barvy,např. panda,medvědí,krémový,albín......Je vhodný i pro malé děti.Je to křeček velice mazlivý,na svého majitele hodný,ale na ostatní křečky (kromě doby páření) je velice agresivní.At vás ani nenapadne dávat k sobě dva samce či samice!!!!!!!Jestli nemá zrovna samice období říje,tak ale taky může samečka nemilosrdně pokousat.

křečík čínský: je mi líto,ale s tímto křečkem nemám žádné zkušenosti,a nehodlám kopírovat.Děkuji za pochopení.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< leden / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 37991
Měsíc: 652
Den: 11